3. Havalimanı yolcu vergisi 20 Euro - Havalimanı Haber

3. Havalimanı yolcu vergisi 20 Euro

29 Ekim 2018 tarihinde açılması planlanan 3. Havalimanı’na taşınılmasıyla birlikte yurt dışına çıkış yapan Türklerden kişi başı 20 Euro harç pulu ücreti alınacak ve bu ücret bilet fiyatlarına yansıtılacak.

3. Havalimanı yolcu vergisi 20 Euro

Şu anda Sabiha Gökçen havalimanında 15 Euro, Atatürk Havalimında ise 12 Euro olarak alınan yolcu hizmeti ücreti 3. Havalimanda 29 Ekim tarihinden itibaren eski havalimanına göre 16 Euro, Sabiha Gökçen’e göre ise 10 Euro fazla olacak.

İstanbul 3. Havalimanı’nın inşası ve 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadir Samsunlu imzasıyla hava yolları şirketlerine gönderilen bilgilendirme yazısında, “29 Ekim 2018 tarihinde açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’mızda yurt dışına gidecek olan yolcularımızdan, İstanbul Yeni Havalimanı Şartnamesi gereği beher yolcu başına 20 Euro yolcu hizmet ücreti alınacaktır. Diğer İç hat, Dış/iç, Transit/Transfer yolcu hizmeti ücretleri halen Atatürk Havalimanı’nda uygulanan ücretlerle aynı olacaktır” ifadelerine yer verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Yandex.Metrica