Dubai Vize İstiyor mu ? - Havalimanı Haber

Dubai Vize İstiyor mu ?

İstanbul’dan yaklaşık 4,5 saat Türk Hava Yolları ya da Emirates Hava Yolları’nın direk uçuşu ile gidebileceğiniz Cennet Yarım adası Dubai.

Dubai Vize İstiyor mu ?

Dubai, yeşil ve diplomatik pasaportlar haricinde Türk vatandaşlarından vize talep etmekte.Bunu sizin yerinize turizm acenteniz veya seyahat edeceğiniz havayolu gerçekleştirebilir. Ancak vize başvuruları ve başvuru sonucunda onay almak bir çok ülkeye nazaran daha kolay. Dubai Vizesi almak içinse uygulamada olan 4 farklı başvuru şekli mevcut.

1- Havayolu Firması Aracılığı ile
Türk Hava Yolları, Fly Dubai, Pegasus, Etihad Hava Yolları ve Air Arabia gibi Dubai’ye sefer düzenleyen bir çok firma, vize işlemlerine aracılık edebiliyor. Havayolları aracılığı ile vize başvurusu yapacak olanlar için evraklarda ve fiyatlarda ufak farklılıklar söz konusu olabiliyor. Genel itibarı ile 58 gün geçerli, 29 gün konaklamaya izin verilen vizeler verilmekte. Transit geçiş yapacak olanlar 96 saatlik vize almakta.

2- Seyahat Acenteleri Aracılığı ile
Dubai’ye bir tur dahilinde gidecekseniz turizm acentelerinin aracılığı ile de başvuru yapmanız mümkün. Ücretler havayolu firmalarına nazaran biraz daha yüksek olsa da çok büyük bir fark söz konusu değil.

3- Konsolosluk ve Elçilik Aracılığı ile
Büyükelçilik ve konsolosluk sadece ticari vizelere onay vermekte. Turist vizesi için diğer 3 yolla başvuru yapmanız gerekiyor.

4- Oteller Aracılığı ile
Dubai’de rezervasyon yaptırılan otellerden bazıları da vize işlemleri için aracı olabilmekte. Ancak bu imkan genelde lüks sınıfa hitap eden otellerle sınırlı.

Dubai Vizesini Kaç Günde Alabilirim ?
Dubai Vizesi Cuma ve Cumartesi günleri BAE ülkelerinin resmi tatil günleridir. Bu günler haricinde yapılan başvurular yaklaşık 48 saat içinde sonuçlanır.Vize onaylandığı gün itibari ile vize geçerlilik süresi 58 gündür. 58 gün içinde yolcu Dubai’ye giriş yapmalıdır.

-Vizenizi aldıktan sonra seyahatinizi istediğiniz Havayolu Şirketi ile gerçekleştirebilirsiniz.
-Verilecek olan vize tek girişlidir.
-Vizeniz hazır olduktan sonra Dubai’ye giriş yapmadan önce Dubai gümrük polisine vize onay sayfanızı sunmak zorundasınız
-Vize geçerlilik tarihinde herhangi bir uzatma yapılamaz.
-Vize süresi bitip yolcu ülkeden çıkış yaptığı taktirde tekrar vize alıp ülkeye giriş yapabilir.
-Yolcuların vize süresi bittiğinde BAE’den ( Birleşik Arap Emirlikleri ) çıkış yapmaması durumunda her yolcu için 3000 USD cezai yaptırım uygulanmaktadır.

Dubai Vizesi İşlemleri
Dubai vizesi işlemlerini bir vize firması aracılığı ile yapabilirsiniz. Türsab üyesi Birtek Turizm Seyahat Acentası işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmekte.İster internet sitesi olan www.dubaionlinevize.com adresinden ulaşabilir veya aşağıda yer alan firma bilgileri ile irtibat kurabilir ve Dubai vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Dubaionlinevize.com
Adres : Haseki Sultan Mah. Turgut Özal Millet Cad. No: 21/1C Haseki – Fatih – İstanbul
Tel: 0212 589 63 05
Fax :0212 589 63 06
GSM : 0530 202 35 55 – 0530 202 35 53 veya 0530 202 35 54

Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar
Vize ve başvuru türüne göre farklılık gösterse de genel olarak istenen belgeler şunlardır;

Pasaportun Fotoğraflı Olan Sayfası Renkli
Pasaportun Fotoğraflı Olan Sayfası Renkli Jpeg Formatında (Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi olmalı)
Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan vesikalık fotogaraf.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Yandex.Metrica