Konya Havalimanı - Havalimanı Haber

Konya Havalimanı

Konya Havalimanı

Konya Havalimanı (IATA: KYA, ICAO: LTAN) Konya ili sınırları içerisinde yer alan sivil-askeri kategoride bir havalimanıdır. 2000 yılında sivil hava trafiğine açılmıştır.

Selçuklu ilçesi sınırları içinde bulunan ve 141,000 m²’lik alan üzerine kurulu olan Konya Havaalanı, DHMİ ile Türk Hava Kuvvetleri ortak yönetimindedir. 3. Ana Jet Üs Komutanlığı da burada bulunmaktadır.Konya Havaalanı’na yurtiçi uçuşlar Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express ve Türk Hava Yolları tarafından yapılıyor.

Konya Havalimanı Nerede
Adres: Vali Ahmet Kayhan Caddesi, 42100 Selçuklu/Konya
Kodu: KYA
Rakım: 1.031 m
Telefon: (0332) 239 1343

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. zeynep dedi ki:

    26 Aralık itibariyle yaşadığım sorunu anlatayım size . İstanbul dan konya ya 18:55 seferi son Yarım saat kala iptal edildi biletimi Pegasus dan 07:00 olarak değiştirdim sabah 5:00 de gelen mesajla iptal edildiği iletildi.Hava koşullarına baktım Erzurum , Sivas , Kayseri, Diyarbakır dahil olmak üzere Türkiye geneli her yere seferler devam ediyorken Konya uçağı üç kez iptal oldu.İşyerinden izin almamışım evde çoçuğumu bir başına bırakmışım böyle bir rezalet olmaz .Sonra araştırdım ki heryere uçak seferi varken Konya niye Yok…..Ve öğreniyorum ki havaalana alttan ısıtma sistemi yerleştirmemiş.Peki mağdur ettiğiniz sayısız yolcunun suçu Ne?Ankara aktarmalı ve ordan da hızlı trenle ikinci anca gece yarısı ulaşabildim evime.Madem bu havaalanı yapıldı tüm detaylar neden düşünülmüyor ya da onca sene olmuş neden giderilmiyor .Böyle bir fiyasko ve rezalet olamaz.2 yıl önce de aynı sorunu yaşamıştım ama görüyorum ki yolcunub mağduriyetini düşünen Yok ne yazık ki

BİR YORUM YAZ

Yandex.Metrica