Sakız Adası Feribot Ücretleri - Havalimanı Haber

Sakız Adası Feribot Ücretleri

Sakız Adası Feribot Ücretleri

Sakız Adası Feribot Ücretleri
Ulaşımın neredeyse 20 dakikada sağlandığı Sakız Adası, ülkemiz için de ideal yurtdışı seyahat alternatiflerinden biridir. UNESCO tarafından tescillenmiş köyleri, tarihi kalıntıları ve müzeleri, sakız ağaçlarının yer aldığı Mastichoria bölgesi, eğlence ve yeme- içme kültürü, doğası ve denizi ile fazlasıyla popüler bir şehirdir. Yunanistan’ın en büyük beşinci adası olan Chios, özellikle yaz tatili için en ideal mekanlardandır. İdeal olmasına neden olan bir diğer neden ise gerek şehir içi faaliyetlerin gerekse de şehre ulaşımın ucuz olmasıdır. Uygun olan Sakız Adası feribot ücretleri ile, hem yeni bir kültür tanıyabilir hem de ulaşım kolaylıklarından yararlanabilirsiniz.

Çeşme’de bulunan Çeşme Ulusoy Limanı üzerinden, Sakız Adası’nda yer alan Chios Port üzerine doğrudan ulaşım sağlanmaktadır. Bu hat üzerinde karşılıklı olarak sefer hizmeti sunan üç farklı turizm firması bulunmaktadır. Türk menşeili Ertürk feribot ve Turyol firmalarının yanı sıra bir Yunan firması olan Sunrise bu firmalar arasındadır. Sakız Adası feribot fiyatları ise bu firmalar arasında ve araçlı/ araçsız feribot farkı kapsamında değişmektedir. Bilet fiyatları ise yalnızca Euro üzerinden satılıyor. Sakız Adası- Çeşme seyahatleri, yaz ve kış dönemi şeklinde iki periyoda ayrıldığından sefer sıklıkları ve sayıları bu doğrultuda değişebilmektedir. Yazları her gün olan seferler, kışın haftada 3- 4 güne inmektedir. Sefer saatleri ise kışın günde ortalama iki sefer şeklinde olmaktadır.

Belirtilen firmalardan Ertürk Lines firmasının araçsız yolcu kabul eden ve yalnızca 20 dakikada ulaşımınızı sağlayan Katamaran isimli feribotu 25 Euro iken, araç+ yolcu kabul eden Ertürk 1 feribotunda ise bu fiyat yolcu başına 20 Euro’dur. Yolcu kullanımına açık olan, Turyol hızlı feribot ise 30 dakika da aktarımınızı sağlamaktadır. Yolcu ücreti ise, 25 Euro’dur. Hem araçlı hem de araçsız yolcuların kullanımına açık olan San Nicolas ise Sunrise firmasına aittir. 50 dakika adaya ulaşmanızı sağlayan firmanın bilet fiyatı ise 25 Euro şeklindedir. Bahsi geçen tüm fiyatlar gidiş- dönüş için verilmiş toplam fiyatı kapsamaktadır. Sakız Adası ulaşım ne kadar konusunda özetle, ortalama olarak 25 Euro olduğunu söyleyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Yandex.Metrica