THY’nin Pilotları Isparta’da Eğitilecek - Havalimanı Haber

THY’nin Pilotları Isparta’da Eğitilecek

THY’nin pilotları Isparta’da eğitilecek..

THY’nin Pilotları Isparta’da Eğitilecek

Isparta’daki ER-AH Havacılık Uçuş Okulu, pilot yetiştirilmesi amacıyla Türk Hava Yolları (THY) ile anlaşma imzaladı.

Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA,(DHA)-Isparta ER-AH Havacılık Uçuş Okulu Genel Müdürü Erdoğan Cabıoğlu, pilot yetiştirilmesi amacıyla THY’nin öğrencilerine eğitim vermek için 3 yıllık anlaşma imzaladıklarını söyledi. İlk öğrencilerin 3 Şubat’ta Isparta’ya geleceğini kaydeden Cabıoğlu, Isparta’da 1 yılda 100 pilot yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

BİN SAATİN ÜSTÜNDE UÇUŞ EĞİTİMİ VERİLECEK
THY ile 3 yıllık anlaşma yaptıklarını söyleyen Erdoğan Cabıoğlu, gelen öğrencilerin 10 ay sonunda eğitimlerini tamamlayacaklarını açıkladı. THY pilotlarına 218 uçuş ve simülasyon 900 saat de yer eğitimi verileceğini belirten Erdoğan Cabıoğlu, ilk grubun 3 Şubat’ta eğitime başlayacağına değindi.

HAVACILIK MERKEZİ OLMAYA ADAY
Isparta’nın artık havacılık üssü olma hedefine adım adım yaklaştığını aktaran Erdoğan Cabıoğlu, “Isparta’da havalimanının olması bulunmaz bir nimet. Isparta bir anlamda İstanbul ve Antalya’dan sonra Türkiye’nin havacılık üssü olmaya aday bir il. Biz de yaptığımız çalışmalarla bu hedefimizi gerçekleştirmek adına birçok adım atıyoruz. THY pilotlarının eğitimlerini burada alacak olması da bu konuda önemli bir adım” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Yandex.Metrica