Uçak Bakım Teknisyeni Nasıl Olunur? - Havalimanı Haber

Uçak Bakım Teknisyeni Nasıl Olunur?

Uçak Bakım Teknisyeni Nasıl Olunur?

Uçak bakım teknisyeni olmak için Sivil Havacılık Yüksek Okullarına gitmek gerekiyor. Sivil Havacılık Yüksek Okulları Türkiye’de sadece Anadolu Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesinde 1+4 yıllık Sivil Havacılık Yüksek Okulları bulunmaktadır. Mezuniyet sonrasında gerekli modül sınavlarının ve tecrübe süresinin başarı ile tamamlanması sonucu lisans alınıp yetkili uçak bakım teknisyeni olunur.

2 yıllık uçak teknolojileri meslek yüksek okullarına gidilerek sonrasında gerekli modül sınavlarının ve tecrübe süresinin başarı ile tamamlanması sonucu lisans alınıp yetkili uçak bakım teknisyeni olunur.

Anadolu Teknik Liselerinin Uçak Teknolojisi bölümünden mezun olup gerekli modül sınavlarının ve tecrübe süresinin başarı ile tamamlanması sonucu lisans alınarak yetkili uçak bakım teknisyeni olunur.

Şirket işe alım politikalarına bağlı olarak Meslek liseleri,MYO’ları ve TEF mezunları da işe alınmaları durumunda gerekli modül sınavlarını ve tecrübe sınavlarını tamamlalayıp uçak bakım teknisyeni olabilirler.

Mezun olunan bölüme göre uçak bakım teknisyeni lisansı alma süreleri
Teknik Lise Meslek Yüksek Okulu Teknik Eğitim Fakültesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu
Eğitim süresi 6 ay 2,5 yıl 6 ay 5 yıl
Deneyim süresi 3 yıl 3 yıl 3 yıl 2 yıl
Toplam 3,5 yıl 5,5 yıl 3,5 yıl 7 yıl

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Yandex.Metrica