Ucuz Uçak Bileti nasıl alınır? - Havalimanı Haber

Ucuz Uçak Bileti nasıl alınır?

Ucuz bilet almanın kolay yolu var mı? Ve nelere dikkat etmelisiniz? İşte uçuşlarınızı keyifli biletinizi ucuza getirmenin yolu.

Ucuz Uçak Bileti nasıl alınır?

Ucuz uçak bileti almanın birçok yolu bulunuyor.Ucuz uçak bileti bulmanın yolları..

Erken Rezervasyon Yapın
Havayolları uçaklarda sadece sınırlı sayıdaki koltukları daha düşük fiyattan satarlar. Koltuklar biterse, fiyatlar yükselir! Havayolundan uçuz uçak bileti almanın en önemli sırrı erken rezervasyon yapmaktır. Birçok hava yolu limitli sayıdaki koltuklarını promosyonlu fiyatlardan satışa sunmaktadırlar. Promosyonlu koltuklar limitli sayıda olduğu için ucuz uçak bileti almak üzere ilk rezervasyon yapanlar haliyle daha ucuza uçmaktadırlar. Siz de bu limitli sayıdaki koltuklara erken rezervasyon yaparsanız daha ucuz uçak bileti alma sansınız artacaktır.

Cumartesi Kalış Kuralı
Gideceğiniz yönde(şehirde) en az bir cumartesi kalmanız halinde daha ucuz uçak bileti bulma şansınız artar. İş adamları ve resmi kurumlarda calışanlar daha cok hafta içi seyahat ettikleri için hava yolları hafta sonunda daha yüksek fiyatlar uygulamaktadır. Hava yolları hafta sonuda uçaklarını dolu tutmak için cumartesi kalışlarda daha uygun fiyat uygulamaktadırlar.

Hafta İçi Uçuşları Daha Ucuzdur
Çarşamba ve Perşembe ve Cuma günleri hareketli uçuşlar hafta sonu uçuşlarına göre daha ucuz fiyatlı olabilir. Bu uçuşlardan daha ucuz uçak bileti alma şansınız yüksektir.

Dönüş Kapalı Biletler
Gidiş-geliş tarihleri belli olan uçak biletleri oldukça avantajlı fiyata uçak bileti alma imkanı sağlayacaktır. Bilet satın alırken kesin dönüş tarihinizi belirleyerek uçak bileti satın alırsanız daha ucuz uçak bileti bulma şansınız artar.

Direk ve Aktarmalı Uçuşlar
Kesin olmamakla beraber direk (baska bir şehirden aktarma olmadan) olan uçuşlar daha uygun fiyatlı olabilir. Gideceğiniz yönde direk uçuş(lar) var ise ucuz uçak bileti arama motorumuzu kulanırken önceki ve sonraki bir kaç gün için de arama yaparak direk uçak olup olmadığından emin olun. Direkt uçuşlu fiyatlar ile aktarmalı uçuşları karşılaştırıp fiyatı ve müsait olan uçuşları kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Seyahat Tarihi Esnekliği
Eğer seyahat tarihiniz esnek ise uçuş araması yaparken alternatif tarihleri de aramanız faydalı olacaktır. Bazı hava yollarında sadece seçtiğiniz tarih için fiyat yüksek olabilir veya seçtiğiniz tarihte değil de, o haftanın farklı tarihlerinde hatta bir sonraki veya bir önceki günde ucuz uçak bileti bulma şansınız daha yüksek olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ucuza Bilet dedi ki:

    Teşekkürler çok detaylı ve harika bir anlatım olmuş. Seyahat için ucuz uçak bileti bulmak artık eskisi kadar zor değil

BİR YORUM YAZ

Yandex.Metrica